içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Cem Uzan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı!

Cem Uzan internet üzerinden yayınladığı mesajda mağdur edildiğini belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bu durumun düzeltilmesi için çağrıda bulundu.

Cem Uzan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a  çağrı!
Haberi Sesli Dinle

Ailesinin yaptırdığı Berke Barajı'na 'el konulmasının' 16. senesinde  Uzan "Her şeyimiz yok pahasına satılmıştır." dedi.

''16 yıl boyunca kimse ailemize sahip çıkmamıştır"

İş adamı Cem Uzan, "Muhterem cumhurbaşkanım, saygı değer devlet büyüklerim sizlerden istirhamım hakkaniyet ile bu mağduriyetin giderilmesidir. 16 yıl boyunca kimse ailemize sahip çıkmamıştır." dedi.

 

Cem Uzan ;

85 yaşımdaki babam ve 80 yaşındaki ev kadını anam kırmızı bülten ile aranmaktadır. Ben ve ailem Türkiye'de 40 bin kişiye iş verdik. Bugün her şeyimiz yok pahasına satılmıştır. Konuya vakıf olan herkes nedenli acımasız ve haksız bir komploya mağdur kaldığımızı bilmektedir. dedi.

 

Cem Uzan son dönemde Fransa'da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) karşı kazandığı davalarla gündeme geldi. En son alınan kararda Paris Temyiz Mahkemesi, 2017 yılında Uzan'ın evinde TMSF'nin el koyduğu belgelerin yaklaşık 38 bininin yasal olmayan yollarla elde edildiğine hükmederek imhasını istedi.

Tarih: 12-06-2019

FACEBOOK YORUM
Yorum