içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Kuzey Kore "Samimi olmayan bir ABD ile masaya oturmak gibi bir niyetimiz yok"

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC, Kuzey Kore) Asya Pasifik Barış Komitesi Başkanı Kim Yong Chol, ABD'nin Kuzey Kore'ye karşı düşmanca politikalarına son vermeden önce nükleerden arındırma müzakerelerinin başlatılamayacağını belirtti.

Kuzey Kore
Haberi Sesli Dinle

ABD Savunma Bakanı Mark Esper 17 Kasım'da ABD ve Kore Cumhuriyeti arasındaki hava tatbikatını erteleme kararını aldıkları ve Kuzey Kore'nin koşulsuz bir şekilde müzakere masasına dönmesini beklediklerini söyledi.

Kim Yong Chol, "Samimi olmayan bir ABD ile masaya oturmak gibi bir niyetimiz yok" dedi ve DPRK'nın güvenliği ve gelişimine yönelik tüm tehditler ortadan kalktığında nükleerden arınma konusunda görüşmenin mümkün olacağını ekledi.

Kim Yong Chol dün Kuzey Kore Merkez Haber Ajansı'nda yer alan açıklamasında, Washington'un "düşmanca politikasını kaldırmadan önce nükleerden arınma için müzakereyi hayal etmemesi gerektiğini" söyledi.

Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, geçen yıl Haziran ayında Singapur'daki tarihi zirvede ilk kez bir araya gelmişlerdi.

Tarih: 19-11-2019

FACEBOOK YORUM
Yorum