içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

MANSUR YAVAŞ'TAN ÇİFTÇİLERİ SEVİNDİRECEK TEKLİF

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, eylül ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkanlığında gerçekleştirilen Meclis toplantısına, mahalle statüsü kazanmış köylerde yaşayan çiftçileri sevindirecek teklif geldi.

MANSUR YAVAŞ'TAN  ÇİFTÇİLERİ SEVİNDİRECEK TEKLİF
Haberi Sesli Dinle

SU SATIŞ TARİFESİNDE İNDİRİM TEKLİFİ

         Başkan Yavaş'ın imzasıyla Meclise sunulan yazıda, "0-10 metreküp arası tüketimler için 1 metreküp su bedelinin 0.05 TL (beş kuruş), 10 metreküpün üzerindeki tüketimler için ise, abone türüne göre merkezde uygulanan tarifenin yüzde yirmisi olarak belirlenmesi"  şeklinde teklif sunuldu. 

           Başkanlık Yazısı'nda:  mahallelerde su satış tarifesinin, merkezde aynı abone türüne uygulanan tarifenin yüzde 20'si şeklinde olduğu hatırlatılarak şu ifadelere yer verildi:      

         "...... bu satış tarifesinin uygulandığı yerler dikkate alındığında bu yerlerde oturan abonelerin, gelir seviyesinin merkezde oturan vatandaşlarımıza kıyasla düşük olduğu, geçim kaynaklarının tarım ve hayvancılıkla sınırlı olduğu ve bu faaliyetlere destek verilmesi gerektiği yine bu yerlerde yaşayan vatandaşlarımıza maddi destekte bulunarak, merkez ilçelere göç edilmesinin önüne geçilmesi amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesince katkıda bulunarak, bu yerlerde uygulanan su satış tarifelerinin yerinden belirlenmesi ihtiyacı hasıl olmuştur..."

  

SU SATIŞ TARİFESİNDE İNDİRİM TEKLİFİ

    Başkanlık Yazısında, geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan, ASKİ tarafından belirlenen köyler ve 6360 sayılı kanunla mahalle statüsü kazanmış köylerde  uygulanan su satış tarifesinin;

- 0-10 metreküp arası tüketimler için 1 metreküp su bedelinin 0.05 TL (beş kuruş)

- 10 metreküpün üzerindeki tüketimler için ise, abone türüne göre merkezde uygulanan tarifenin yüzde yirmisi (%20) olarak belirlenmesi hususunda bir karar alınması için belediye meclisine teklif sunuldu.

    Mecliste,  oy birliğiyle kabul edilen Başkanlık Yazısı görüşülmek üzere komisyona havale edildi.    

 

    Ayrıca BELMEK ve BELTEK kursiyerlerinden kayıt ücreti alınmaması da Meclis'te oy birliği ile kabul edilen gündem maddelerinden biri oldu. 

 

Tarih: 11-09-2019

FACEBOOK YORUM
Yorum