içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

TAKSİ PLAKA DEĞERLERİNDE BÜYÜK ARTIŞ

Uber'in İstanbul'da minibüs faaliyetlerini sona erdirdiğini açıklamasının ardından ve taksi metre ücretlerinde beklenen fiyat artışı oldu. İstanbul’da taksi plaka fiyatları 1 milyon 650 bin TL'ye kadar yükseldi.

TAKSİ PLAKA DEĞERLERİNDE BÜYÜK ARTIŞ
Haberi Sesli Dinle

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, Uber’in korsan taşımacılığa son vermesi ve taksimetre ücretlerinde beklenen fiyat artışının plaka değerlerini tekrardan 1 milyon 650 bin TL seviyesine çıkardığını belirtti.

Türkiye'de 60 binden fazla taksi bulunuyor ve bunun 18 bini İstanbul'da bulunmakta. Bu taksilerin yüzde 60'ı mobil taksi, yüzde 40'ı ise bir durağa bağlı olarak çalışıyor. Taksi plakalarının kirasının aylık ortalama getirisi ise 8 bin TL civarında.

Haziran sonu itibariyle beklenen taksi ücretlerinde artışa göre 4 lira olan açılış ücreti 6 liraya, kilometre fiyatı da 2.50 liradan 3.25 liraya çıkacak.

Uber 31 Mayıs 2019 tarihi itibariyle İstanbul'da minibüs taşımacılık faaliyetlerine son verdiğini açıklamıştı. Şirket uygulama üzerinden İstanbul'da kullanıcılarına sarı taksi ve turkuaz taksi ürünlerini sunmaya ise devam ediyor.

Tarih: 12-06-2019

FACEBOOK YORUM
Yorum