anani kanguru gibi ziplatip sikiyorum

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Babacan'dan Erdoğan ve Bahçeli'ye Sisi tepkisi: Tutarlı hiçbir hareketleri yok

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile tokalaşmasını, MHP lideri Bahçeli'nin de bu duruma destek vermesini eleştirdi.

Babacan'dan Erdoğan ve Bahçeli'ye Sisi tepkisi: Tutarlı hiçbir hareketleri yok

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan daha önce “Aynı masaya oturup darbecileri meşrulaştırmam” dediği Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi ile el sıkıştı. El sıkışma fotoğrafları dünya basınında geniş yer bulurken muhalefetten tepkiler de peş peşe geldi. Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP'nin lideri Devlet Bahçeli ise bu görüşmeyi destekledi.

Bahçeli "Cumhurbaşkanımızın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile Katar'da kurduğu temas doğru bir temastır. Bize göre arkası getirilmelidir. Bununla da kalınmamalı ve Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile de görüşme vasatı açılmalı. Terör örgütlerine karşı ortak bir irade oluşturulmalıdır. Türkiye'nin Mısır, Suriye ve Irak ile tarihten gelen çok güçlü bağları vardır ve bilinmektedir" dedi.

'Tutarlı hiçbir hareketleri yok'
DEVA Partisi lideri Ali Babacan ise sosyal medya hesabından bu duruma sert tepki gösterdi daha önce yaptığı bir konuşmayı paylaştı.

Babacan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Krizlerin ortağı, "Dostum Sisi yetmez, Kardeşim Esad da olsun" önerisinde bulunmuş.

Aylar önce söylediğim gibi tutarlı hiçbir hareketleri yok.

Kavgacı politikaların uğrattığı zararın cevabını vermeden neye göre barış sıralaması yapıyorsunuz?

Tarih: 23-11-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum