içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

CHP'Lİ Elçi "Onun tahayyülü benim tahayyüllüm"

Kazanamayan birinin yenilgisinin ardından onu desteklemiştim demek bugünkü siyasetçi profiline uygun bir dil değil, farkındayım" diyerek her hâlükârda Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini, partide mücadeleye devam etmesinin Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti ile bağladığını ifade etti.

CHP'Lİ Elçi


Kemal Kılıçdaroğlu’nun müteddeyin, sol dünya görüşlü fark etmeksizin, hiçbir etnik köken ayrımı yapmadan herkesi demokrasi çatısı altında birleştirme hayalinin kendisinin hayali olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu’nun kaybetmesinin yaptığı çalışmaları değersizleştirmeyeceğini vurguladı.

Onun Tahayyülü Benim Tahayyüllüm


Türkan Elçi X (eski adıyla Twitter) hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Partimizin 38. Olağan Kurultay’ında yapılan seçimde genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu kaybetti. Kazanamayan birinin yenilgisinin ardından onu desteklemiştim demek bugünkü siyasetçi profiline uygun bir dil değil, farkındayım. Evet, ben her hâlükârda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekledim, çünkü malumunuz bir siyasi partide mücadeleme devam etmem Sayın Kılıçdaroğlu’nun daveti ile başlamıştı.

Kendilerinin mütedeyyin, sol dünya görüşlü fark etmeksizin, hiçbir etnik köken ayırımı yapmadan demokrasi çatısı altında bizleri bir arada buluşturma gibi bir tahayyülü vardı.

Demokrasi ve hukuka inanan şiddet karşıtı biri olarak, bu tahayyülün benim de tahayyülüm olduğunu ve bunu desteklediğimi belirtmekte beis görmüyorum. Gün geçtikçe ayrışan, farklı kutuplara doğru bölünen toplumu bir araya getirme amacımızın karşılık bulamamasını esefle karşıladığımı belirtmek isterim. Aynı zamanda yaşanan yenilgilerin, yıllarca yapılan değerli çalışmaları da değersizleştirmeyeceğini, bir hakkın teslimi konusunda vefa sahibi biri olarak sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerimi bildiriyorum.

Bulunduğum mecrada inandığım değerler için mücadeleme devam edeceğimi belirtir, genel başkanlığa seçilen Sayın Özgür Özel’i kutlar, yeni görevinde başarılar dilerim."
 

Tarih: 10-11-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum