anani kanguru gibi ziplatip sikiyorum

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Gözaltına alınan gazeteci Ayşenur Arslan serbest

İçişleri Bakanlığı’na saldırı hakkındaki şüphelerini dile getirdiği için gözaltına alınan gazeteci Ayşenur Arslan serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan gazeteci Ayşenur Arslan serbest

 

Arslan, İstanbul başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınmak üzere Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne getirilmişti.

Avukatı İlker Ziya Göktaş’ın Diken muhabiri Canan Coşkun’a verdiği bilgiye göre Arslan, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?
Pazar günü saat 09:30 sıralarında İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü önünde bombalı saldırı düzenlenmiş, iki saldırgan ölmüş, iki polis de hafif yaralanmıştı.

Dün bu saldırının tartışıldığı Halk TV’deki ‘Medya Mahallesi’ programında gazeteci Ayşenur Arslan, saldırganların kolay bir şekilde İçişleri Bakanlığı’nın önüne kadar gelmesini sorgularken şunları demişti:

*Belki o kendisini patlattı denilen kişi, terörist, üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan… Efendim ‘İşte bir PKK’lı teröristin öcünü alıyorlardı.’ Yahu hiçbir şey yapamadan ölünmez. Her şey bana sorarsanız aykırı. Durup dururken kendisini patlatmış…

*Ama esas olarak bu benim -hem çok film izlerim hem de Türkiye’de yaşıyorum- aklıma takılan şeylerden birisiydi. İddia da edemem elbette. Bir fantezi olarak görüp geçin. Ama bir arabanın şoförü öldürülerek… Neden Ankara’da bir araba… O kadar kolaydır ki kilidiyle açacaksınız, düz kontak yapacaksınız, bombayı (yükleyip) gideceksiniz. Ankara’da bunu yapmak varken neden Kayseri’de birini öldürerek (yapıyorsun)…

Halk TV’ye inceleme
RTÜK Başkanı Şahin, Twitter’dan Arslan’ın bu sözlerinin yer aldığı bölümü paylaşarak Halk TV hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Patronu da hedef aldı
Şahin’in bu tweet’inden sonra Cafer Mahiroğlu da gazeteci Arslan’ı hedef almıştı. Arslan’ın sunduğu ‘Medya Mahallesi‘ programını sonlandırdıklarını açıklayan Mahiroğlu, Twitter’dan şunları yazmıştı:

*Halk TV olarak ülkemize  demokrasinin yerleşmesi için çok sesliliğe büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar birçok bedel ödeyerek, her türlü cezaya ve baskıya rağmen farklı sesleri ve muhalif duruşları ekranımızda yansıtmaktan  geri adım atmadık, atmayacağız da. Halk TV ülkemizde demokrasinin gelişmesi için vazgeçilmez bir nefes borusudur. Bu konuda tek kırmızı çizgimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin bölünmez bütünlüğüdür. 

*Halk TV, güvenlik güçlerimizin bu kapsamda yürüttüğü terörle mücadelenin kayıtsız şartsız yanındadır. Dün yayınlanan Medya Mahallesi programında canlı yayında edilen talihsiz sözler, aynı programda terör lanetlenmiş olsa da, Halk TV’nin en başta bahsettiğimiz duruş ve bakışının sınırlarını aşmaktadır. Bu sebeple programın sonlandırılması kararını aldığımızı, kamuoyuna üzüntülerimizle duyururuz.

Tarih: 03-10-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum