anani kanguru gibi ziplatip sikiyorum

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Gültekin Uysal: Baştan aşağı organize bir suç şebekesiyle karşı karşıyayız

Devlet çarkının tıkandığını söyleyen DP lideri Gültekin Uysal, "Baştan aşağı organize bir suç şebekesiyle karşı karşıyayız. Kravatlı bir soygun var. Ortada kamu kaynağının yağmalanması var" dedi.

Gültekin Uysal: Baştan aşağı organize bir suç şebekesiyle karşı karşıyayız

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Ankara Haber Müdürü Emin Özgönül ve muhabiri Erdoğan Süzer ile Celal Bayar Köşkü'nde kahvaltıda buluştu. Gündeme yönelik açıklamalarda bulunan Uysal, “Hukuk kuralları Tayyip Beyi ilgilendiren meselelerde farklı işliyor, sade vatandaşı ilgilendiren konularda farklı işliyor” dedi.

‘ORTADA KAMU KAYNAĞININ YAĞMALANMASI VAR'
Devlet çarkının bilerek tıkandığını belirten Uysal, şöyle konuştu:

“Sistemi tıkamışsınız, onun yerine sistemin tıkalı kanallarını bypass yapacağınız bürolar kurmuşsunuz. Hukuku arayacağınız yer TC mahkemeleri olmaktan çıkmış. Hukuk sorunlarını çözmek üzere özel hukuk büroları kurulmuş. Aynı şekilde bürokrasinin içinde bir takım izinleri alacaksınız onun için de özel bürolar var. Eskiden ağır aksak bürokrasi işliyordu. Şimdi vatandaş olarak başvuruyorsunuz yukarıdan biri itmezse, talep etmezse işiniz olmuyor. Baştan aşağı organize bir suç şebekesiyle karşı karşıyayız. Kravatlı bir soygun var. Ortada kamu kaynağının yağmalanması var.”

‘SADECE SUÇLU CEZA ALACAK'
İktidara geldiklerinde sadece suçluların cezalandırılacağı adil bir yöntemle mahkemelerin işletileceğini ifade eden Uysal, “Devr-i sabık olacak mı? Meclis soruşturmaları, Yüce Divan olacak mı?” sorularına şu yanıtı verdi: “Olan bitenlerin herkes farkında ve rahatsızlık duyuluyor. 12 Eylül'ü yargıladık, sonra işin ölçüsünü kaçırdık generalleri, amiralleri içeri attık. Sadece suçluların cezalandırılacağı bir sistem kurmak zorundayız. Bunun için topyekun bir kararlılık gerekiyor.”

'DEMOGRAFİK YAPI BİLE ALEYHİNDE'
Sokakta kimsenin kendisine başörtüsü konusunu sormadığını söyleyen Uysal, "Tayyip Bey dini, milli, hamasi, savunma ve taarruz hattı kurmaya çalışıyor. Kendi kitlesinin motivasyonunu artıracağını düşünüyor. Damacana suya 40 lira verip doğalgazın bedava olacağına ikna edilmiş bir kitlesi var. Ancak demografik yapı bile Tayyip Bey'in aleyhine işliyor. Her yıl 1 milyon 250 bin yeni genç seçmen geliyor ve 400 bin civarında ölüm yaşanıyor" dedi.

'EKONOMİDEKİ SAÇMA UYGULAMALARA SON VERECEĞİZ'
Uysal son olarak şunları söyledi:

“Teknoloji çalışma hayatını hızla değiştiriyor. Öyle bir dalga geliyor ki, elimizdeki iş gücünü boşa düşürecek bir dalga geliyor. Bu dalgayı önlemeye yönelik hiçbir hazırlık yok. Eğitim sistemi çökertildi. İmam hatip liseleri, her ile üniversite. Eğitim var mı, yok. Eğitimin çökertilmesi yoksulluğun kalıcı hale gelmesine yol açıyor. Asgari ücret zammının hissi bile kalmadı, hayat her geçen gün daha da pahalanıyor. Bu çarkı durduracağız. Çiftçinin kullandığı mazotun üzerindeki ÖTV'yi kaldıracağız. Kur korumalı, garanti ödemeli sistemi mevcut haklara dokunmadan kaldıracağız. Varlık fonunu kapatacağız. İşsizliği, enflasyonu düşüreceğiz. Garanti ödemeli KÖİ projelerinin tümünü incelemeye alacağız. Ekonomideki tüm saçma sapan uygulamalara son vereceğiz.”

Tarih: 20-01-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum