anani kanguru gibi ziplatip sikiyorum

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Kral Charles, depremzedelere yardım eden gönüllüleri ziyaret etti

İngiltere Kralı 3. Charles, depremzedeler için yardım çalışması yürüten dernekleri ziyaret etti. Kral Charles'a, Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın eşlik etti.

Kral Charles, depremzedelere yardım eden gönüllüleri ziyaret etti

İngiltere Kralı 3. Charles, Türkiye ve Suriyeli depremzedelere yardım çalışması yapan gönüllülere ziyarette bulundu. Kraliyet ailesinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Kral Charles'ın, Londra’nın Hounslow bölgesinde Batı Londra Türk Gönüllüleri Derneği'ni ziyaret ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Bölgede meydana gelen bir dizi yıkıcı depremin ardından Kral Charles, bu zor dönemde depremden etkilenenlere desteğini göstermek için Londra'daki Suriyeli ve Türk diaspora topluluklarının üyeleriyle görüştü. Hounslow'da Kral, Türkiye'deki savunmasız insanlar için gıda, battaniye ve sıcak tutan kıyafetleri toplayan, paketleyen ve nakliyesini organize eden gönüllülerle bir araya geldi" ifadelerine yer verildi. 

Kral Charles'ın burada Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın ve gönüllülerden, Maraş merkezli depremlerden etkilenenlere yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldığı aktarıldı. Buradaki ziyaretin ardından Kral Charles'ın, Suriye’deki depremzedelere yardım toplanan Trafalgar Maydanı'ndaki yardım çadırını ziyaret ettiği bildirildi.

Tarih: 15-02-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum