anani kanguru gibi ziplatip sikiyorum

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Menajer Serkan Polat anlattı: Ajans seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Ankara’da birçok dizi ve film için oyuncu direktörlüğü yapan Menajer Serkan Polat, oyuncu olmak isteyenlerin ajans seçimlerinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini anlattı.

Menajer Serkan Polat anlattı: Ajans seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Ajans Seçimi eğer profesyonel anlamda oyunculuk yapmayı düşünüyorsanız en önemli konulardan biri de ajans seçimidir. Bütün ajanslar doğru, profesyonel, disiplinli ve kariyerinizi güzel yönetecek diye bir kaide yoktur.

Oyunculuk mesleğine sıfırdan başlayacaksanız, seçeceğiniz ajanslar no-name diye tabir ettiğimiz, isimsiz yüzleri Türk dizi ve sinema sektörüne kazandırmış başarılı kurumlar olmalı.

Melodram Ajans, sektöre sayısız oyuncu kazandırmış ajansların başında gelmektedir. Başarısının sırrı oyuncu adaylarını doğru yönlendirmesidir. Son yıllarda Ankara'da dizi film sektörüne sıfırdan yetiştirdiği oyuncularla dikkat çeken Serkan Polat, Melodram Ajans’ın Ankara direktörlüğünü üstleniyor. Polat, Ankara'da Tunalı Hilmi caddesinde oyuncu adaylarını hayallerine ulaştırıyor.

Bir oyuncu adayının sektörde kariyer elde edebilmesi için tepeden tırnağa hazır olması gerekir. Serkan Polat, her adayın birbirinden farklı olduğunu bildiği için kişiye özel yetenek ve kariyer yönetimi yapmaktadır. Kişinin eksik ya da yetersiz olduğu her alanda izlemesi gereken yol ve süreçlerle ilgili yönlendirmede bulunmaktadır. Bu sayede yapımcı ve yönetmenlerin karşısına hazır bir oyuncu adayı olarak çıkmanızı sağlamaktadır.

Kendisiyle iletişime geçerek siz de hayallerinize giden yola sağlam bir başlangıç yapabilirsiniz. İnstagram Kullanıcı Adı: serkanpolat5806

SERKAN POLAT KİMDİR?

"1989 yılı Sivas doğumluyum. İlköğretimimi Süleyman Nazif İlköğretim Okulunda, liseyi ise (Mamak) Tuzluçayır Lisesinde tamamladım. Eğitimime Ankara Üniversitesi İşletme Bölümüne devam ettirerek mezun oldum. Aynı zamanda yardımcı oyunculuk ve tiyatro eğitimi de aldım. Sonrasında özel bir ajansta Ankara ve İstanbul için çekilen dizi ve filmlerde ekip başı olarak çalışmaya başladım. Birkaç yıl sonunda aldığım deneyimle, oyuncudirektörü oldum ve bir süre bu unvanda çalışmaya devam ettim. İşimi severek yapıyorum ve işimle ilgili donanımlı olmaya özen gösteriyorum. Şimdi ajansta menajer olarak çalışmaya devam etmekteyim, hedeflerim arasında kendi adıma bazı yapımlara imza atmak ve dizi çekimlerine yönelik tecrübelerimi ilerletmek yer almaktadır. Diğer taraftan yetenekli oyuncular yetiştirmek, kişilerin daha başarılı olabileceğini, özgüvenlerini arttırabileceklerini, kendilerini ifade edebilme yönünü güçlendirebileceğini gösterebilmek ve var olan oyunculuk yeteneklerinin ortaya çıkarılabilmesinde yardımcı olabilmek benim için büyük bir övünç kaynağıdır. Bu yönde oyuncu adaylarının yeteneklerinin ve buna bağlı ve yardımcı olabilecek diğer kabiliyetlerinin geliştirilmesini teminen güzel fırsatlar sunabilme düşüncesi benim ilkelerim arasında yer almaktadır. Tecrübelerim ışığında ve bu ana kadar yaptığım tespitlere dayanarak, inanıyorum ki her insanın içinde bir oyunculuk yeteneği vardır. İşte tam bu noktada sektöre girme arzusunda olan kişilere yol gösterebilmek ve geleceklerine ışık tutabilmek bence büyük bir başarıdır. Son olarak bu güzel mesleğe başlamam bana ışık tutan, yolumu aydınlatan ve birçok başarıya imza atmam da emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım."

 

 

Tarih: 02-04-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum