смотреть порно онлайн

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Sancar'dan Bahçeli'ye: Tonlarca kilit getirseniz hepsini açarız

HDP'li Mithat Sancar, yaptığı açıklamada partisi hakkında açılan kapatma davasında AYM'ye seçimlerin adil yapılması talebiyle sundukları erteleme talebi hakkında konuşan Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. Sancar, "Bırakın talimatları AYM’yi tehdit ediyor, açık ve net bir şekilde şantaj yapıyor" dedi.

Sancar'dan Bahçeli'ye: Tonlarca kilit getirseniz hepsini açarız

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin grup toplantısında Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) HDP hakkında açılan kapatma davası ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdğan tarafından 14 Mayıs'ta yapılacağı işaret edilen cumhurbaşkanlığı seçimleri ve milletvekili genel seçimleri hakkında konuştu.

Bu haftaki grup toplantısına, Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenlerinden Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, Ankara İl Başkanı Şükran Doğan, Emekçi Hareket Partisi (EHP) Genel Başkanı Hakan Öztürk, Genel Sekreteri Emre Öztürk, EHP Sözcüsü Özge Akman, Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) Sözcüler Kurulu üyeleri Perihan Koca, Juliana Gözen, Pelin Kahiloğulları, Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) Sözcüsü Barış Kayaoğlu, yöneticileri Erdal Ataş, Dilşat Cambaz Kaya, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş ve Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ergün’ün yanı sıra Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) Genel Başkanı Bayram Bozyel, Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız, PM üyesi Haydar Cihaner katıldı.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin HDP'ye açılan kapatma davasıyla ilgili, "Anayasa Mahkemesi'nin HDP'nin talebiyle 25 Ocak 2023 tarihinde kapatılma davasının seçim sonrasında görüşülecek olması adalet ilkeleriyle tamamıyle aykırıdır. Bu neyin görüşmesi, neyin arayışıdır. Anayasa Mahkemesi şehitlerimizin dökülen kanlarını da seçim sonrası görüşecek midir? HDP kapatılmalı, kapısına kilit asılmalıdır. HDP'nin isteğiyle Anayasa Mahkemesi'nin davayı sulandırması doğru değildir" açıklamalarına yanıt verdi.

Mithat Sancar, "Seçimlerin adil ve demokratik geçebilmesi için bizim hakkımızdaki kapatma davasının seçimler sonrasına ertelenmesini istedik. AYM’yi tehdit ediyor, diyor ki ‘eğer bu kararı derhal HDP aleyhine almazsanız hainsiniz.’ Şimdi yargıya bundan daha açık tehdit olabilir mi? Bu iktidarın politikasıdır. Bu rejimin politikasıdır. O nedenle yapılan her şey birlikte yapılmaktadır, hesabını da halka birlikte verecekler. Muhalefet partilerine de sesleniyoruz, bu kadar açık anayasa ihlalleri bu zorbalık ve tehdit politikası karşısında sessiz kalamazsınız. Sessiz kaldığınız her zorbalığın pratiği eninde sonunda ülkeye egemen kılınmak istenen sistemin bir aynasıdır. O aynayı hep birlikte görelim bu planları hep birlikte bozalım. 'HDP’nin kapısına kilit vurulsun' diyor. Biz anahtar partiyiz diyoruz onlar kilit diyor. Tonlarca kilit getirseniz hepsini açarız biz" diye konuştu.

Tarih: 24-01-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum