anani kanguru gibi ziplatip sikiyorum

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Ünlü Sunucu Metin Uca Hayatını Kaybetti

İstanbul'un Dilovası ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Metin Uca yaşamını yitirdi.

Ünlü Sunucu Metin Uca Hayatını Kaybetti

 

3 Kasım 2023 tarihinde, ünlü sunucu Metin Uca, Dilovası'nda bir trafik kazası geçirdi. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Uca'nın bilincini kaybetmesinin sebebinin, şah damarı tıkanıklığına bağlı olduğu belirlendi. Yoğun bakımda tedavisi süren Uca'nın 01.30 sıralarında hayatını kaybetti.

 

Metin Uca Kimdir

1961 yılında Hakkarili bir baba ve Söğütlü bir annenin büyük çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Küçük bir bürokrat ailesinin çocuğu olarak ömrünün büyük bölümünü Ankara ve İstanbul’da geçirdi. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Uca, Kimya Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Tiyatro ve gazetecilik eğitimi aldı. Van Erciş’te askerliğini tankçı asteğmen olarak yapan Uca, 1987 yılında Anadolu Ajansı’nın sınavını kazanarak muhabirlik hayatına başladı. Çok sayıda gazetecilik ve televizyonculuk ödülünün sahibidir. 1999 – 2000 yıllarında TRT’ de televizyoncu olarak çalışmaya başladı ve kuruluşundan itibaren Kanal D Ankara bürosunda muhabir olarak görev yaptı. Anadolu Ajansı, TRT, Kanal D, Milliyet EP Dergisi, Show TV, ATV ve Star televizyonlarında muhabir ve programcı olarak çalıştı.1999 yılından itibaren kendi özgün sabah programları, yarışma programları ve sahne gösterileri ile İstanbul’da çalışmaya başladı. Geniş toplumsal kesimlerin sevdiği programlara sunucu, yapımcı olarak imza attı. 1999-2003 yılları arasında Türkiye’nin en özgün ve eğlenceli sabah haber şovu Günaydın Türkiye’yi Star ekranlarında sundu. 700 bölüm yayınlanan Passaparola ve TRT’de 180 bölüm yayınlanan Miras adlı programların sunucusu ve yaratıcı ekibinde yer alan Uca, Maydanoz, Büyüklere Masallar, Pişti isimli stüdyo programlarıyla da Show TV, ATV ve Star TV gibi kanallarda çalışmalarını sürdürdü.

Tarih: 17-11-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum